Schvalování

Z Nápověda
Přejít na: navigace, hledání

Pro správné fungování této agendy je třeba nejprve zaměstnanci vytvořit účet v docházkovém systému iTA a dát mu práva k přístupu do cloudového prostředí – ať již za pomoci internetového prohlížeče nebo za pomoci mobilní aplikace. Tuto možnost naleznete pod příslušným zaměstnancem v agendě Zaměstnanci, kterého si rozkliknete a vyberete možnost „Přístupová práva“. Zadáte zaměstnancův email na který dojde uživatelské jméno a heslo a zakliknete příslušná práva, která chcete zaměstnanci dát.


Pristupova prava2.png


Nyní již zaměstnanec může vytvářet vlastní návrhy na dovolené a plánované absence a měnit/přidávat čas příchodu a odchodu.

Přidání příchodu/odchodu – Pro tuto možnost zaměstnanec využije agendu Dashboard, kde je určen čas příchodu a odchodu z práce ve stanovený čas, který je řízen serverem. Pro tuto možnost můžete využít z nabídky volbu „Obecné“


Pridat zaznam2.png


Změna příchodu/odchodu – Zaměstnanec si vybere agendu denní přehled a zde v záznamech vybere možnost „Upravit“. Nyní zde zadá čas, který si navolí. Pro příchod i odchod lze použít záznam „Obecné“. V případě, že si zaměstnanec fyzicky na terminálu označil příchod, je možné volbou „Obecné“ označit odchod a obráceně. Pro případ absence (např. lékařské ošetření) je možné zvolit některou z mnoha nabízených možností.

Denni prehled.png


Pro případ celodenních nebo vícedenních absencí lze použít „Roční přehled“, kde lze jednoduše navolit termíny, které potřebuje. Kliknutím pravým tlačítkem myši na některý z označených termínů se zobrazí nabídka. Je možno vložit některé z druhů absencí, které jsou povoleny, nebo přidat záznam (stejné jako v Denním přehledu, nicméně zde je možné editovat více příchodů a odchodů zároveň). Dny je možné označovat i kliknutím a tažením myší nebo vybírat jednotlivé dny za pomoci klávesy „ctrl“.


Rocni prehled.png


V případě, kdy zaměstnanec provede záznam v účtu, u kterého je zapotřebí schválení, zobrazí se požadavek jeho vedoucímu v agendě „Schvalování“. Zde je možné jej přijmout nebo zamítnout a poté uložit změny stisknutím „Potvrdit změny“.


Schvalovani dovolena.png


Volbu provedete zakliknutím příslušného políčka – Schválit/Zamítnout a potvrdíte tlačítkem „Potvrdit změny“.


Historie schvalování

V této části se můžete podívat na historii požadavků zaměstnanců, ať již schválených nebo vydaných, kdo žádal povolení, kdo jej schválil/zamítnul, datum ...


Historie schvalovani.png