Modul - Absence

Z Nápověda
Přejít na: navigace, hledání

Hlavní panel nástrojů

Na hlavním panelu nástrojů je možné otevřít libovolný počet záložek. Každá záložka zobrazuje pohled s vlastním nastavením, které lze upravovat dle Vašich potřeb. Můžete zde například vybírat požadované zaměstnance nebo skupiny zaměstnanců, zobrazovat statistiky, přepínat se mezi jednotlivými dny, měsíci či roky apod.

Nové záložky přidáte pomocí tlačítka plus "+", případně přejmenujete pomocí ikony pera na levé straně záložky. Záložky zavřete pomocí křížku "x" na pravé straně záložky nebo jednoduše záložky přeskupíte tahem myší (systém drag-and-drop). Záložka s názvem "Hlavní panel" je výchozí, nelze zavřít.


Absence hl.panel.png


Funkce < Zpět

Funkcí Zpět se vrátíte do měsíčního typu přehledu aktuálního měsíce.

Modul

Umožňuje přepínat mezi jednotlivými moduly (absence, docházka, lokace, reporty, schvalování, směny, zamykání).

Výběr zaměstnanců

Umožňuje vybrat určitou skupinu zaměstnanců (jednotlivce, oddělení, pobočky, týmy…), jejichž agendu si přejete zobrazit. Pokud není v poli „Výběr zaměstnanců“ definováno jinak, zobrazí se přehled všech zaměstnanců.

Typ přehledu

Možnosti zobrazení přehledu:

  • Den
  • Týden - zaměstnanec
  • Týden - skupina
  • Měsíc
  • Rok

Výběr časového úseku

Možnost výběru konkrétního dne, týdne, měsíce či roku dle typu přehledu.

Přejít na ...

Filtr pro výběr konkrétního zaměstnance z dostupné skupiny zaměstnanců, jehož absenci si přejete zobrazit.

Funkce ∑ (Statistika)

Pro zobrazení statistik zaměstnance stačí tohoto zaměstnance označit v hlavní tabulce a kliknout na hlavním panelu nástrojů na symbol "Statistiky...". Pro zobrazení konkrétního dne označte požadovaný den v hlavní tabulce. Pro výběr více zaměstnanců či dnů přidržte při označování klávesnici Ctrl nebo jednoduše při výběru přidržte levé tlačítka myši a přetáhněte myší přes požadovaný výběr. Statistiky zobrazují:

  • Absence - zde můžete vidět, kdy nebyli zaměstnanci na pracovišti a z jakého důvodu.

Modul - Absence

Umožňuje zaměstnanci plánovat vlastní absenci a zobrazovat absence kolegů (má-li k tomu oprávnění).

Modul Absence | Typ přehledu libovolný | Měsíc (měsíc) libovolný | Přejít na ... libovolný


1280px-Modul Absence.png


Pro spravování modulu absence je potřeba zaměstnanci nastavit přístupová práva v agendě „Zaměstnanci“ -> „Zaměstnanci“ -> „zvolte požadovaného zaměstnance“ -> „Přístupová práva“. Následně v části „Náhled na absence“ zvolte zaměstnance nebo skupiny zaměstnanců, kterým chcete přístupová práva umožnit. Nezapomeňte do seznamu přidat samotného zaměstnance (nebo jeho skupinu), jinak bude modul absence pro daného zaměstnance pouze pro čtení.


Nahled na absence tab..png


Následně zaměstnanec v modulu absence vidí plánované absence a žádosti o ně. Zaměstnanec může zobrazovat, přidávat a odebírat vlastní absenci. Má také možnost zobrazovat statistiky absencí, ale nemůže provádět změny v absencích ostatních zaměstnanců.Další stránka

Předchozí stránka

Zpět na hlavní stránku